3 kişiyi güpegündüz kaçırıp 15 milyon TL istediler

Bursa’da, D.A.(23) ve D.A.(21) kardeşler ile ortakları M.A.K.’yi kaçıran 5 kuşkulu rehin aldıkları küçük kardeşin hayatına karşılık ağabeyi ve ortağından 15 milyon TL fidye istedi. D.A. ile M.A.K. yol uygulaması yapan polis takımları tarafından, rehin alınan kardeş ise operasyonla kurtarıldı.

Nilüfer ilçesinde 30 Ağustos’ta saat 16.00 sıralarında D.A.ve kardeşi D.A.(21) iş yerlerinden çıkarak arabalarına bindiği sırada plakasız araç ile gelen 5 kişi tarafından silah zoruyla kaçırıldı.

Kardeşleri tehdit ederek birlikte iş yaptıkları M.A.K.’nin konutunun adresini öğrenen şüpheliler, onu da alıp zorla birebir arabaya bindirdi. Şüphelilerden Ahmed Sakın (30) ve Ramazan Sakın (27), kardeş D.A.’yı farklı bir araca bindirerek kaçırdı.

POLİS HAREKETLERİNDEN ŞÜPHELENDİ

D.A.’nın hayatına karşılık ağabey D.A. ile ortakları M.A.K.’den 15 milyon TL fidye isteyen şüpheliler D.A. ile M.A.K.’yi Osmangazi ilçesi İsmetiye mevkiinde ormana götürmek için yola çıktı.

Eski Gemlik Yolu Caddesinde rutin yol denetimi uygulaması yapan Asayiş Şube Müdürlüğüne bağlı yunus takımları kuşkulu İbrahim Halil Yalçın (27), Bover Sadeba (25) ve Muhammed Ali Alım (24) ile kaçırılan D.A. ve M.A.K.nin içinde bulunduğu arabası durdurdu.

Araçta bulunanların hareketlerinden şüphelenen takımlar onları araçtan indirdi. Bu sırada polis takımlarına olayı anlatarak kaçırıldıklarını söyleyen D.A. ile M.A.K. yardım istedi. 3 şüpheliyi gözaltına alan grupların araçta yaptığı aramada da 1 adet tabanca ele geçirildi.

REHİN TUTULAN KARDEŞ KURTARILDI

Durumun bildirilmesi üzerine harekete geçen Gasp Ofis Amirliği takımları, kaçırılan D.A.nın rehin tutulduğu adresi tespit etti. Düzenlenen operasyonda D.A. kurtarılırken, Ahmed Sakın ve Ramazan Sakın yakalandı.

Gözaltına alınan İbrahim Halil Yalçın, Bover Sadeba, Muhammed Ali Alım, Ahmed Sakın ve Ramazan Sakın emniyetteki süreçlerinin akabinde adliyeye sevk edildi. Şüpheliler tutuklanarak cezaevine gönderildi.

2 KARDEŞİN KAÇIRILMA ANI KAMERADA

Öte yandan, D.A. ile kardeşi D.A.nın arabaya bindiği sırada 5 kuşkulu tarafından kaçırılma anı bir iş yerinin güvenlik kamerasına yansıdı.

Görüntülerde, iki kardeşin arabaya bindiği sırada plakasız araçtan inen 5 bireyden 3ünün kardeşlerin arabasına bindiği, araca binen şüphelilerden birinin direksiyon başında oturan kardeşin yerine geçerek aracı kaçırdığı ve öbür 2 şüphelinin geldikleri araçla olay yerinden uzaklaşması görülüyor. (DHA)

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.