Adam kaçırıp özgür kalmışlardı! Savcı itiraz edince tutuklandılar

İstanbul’da 9 bin lira borçlu olduğu için zorla bir araca bindirilerek kaçırılan E.M.’yi iş yerlerine götürerek darp eden 2 kardeşin isimli denetim kuralıyla özgür kalması yansılara sebep olmuştu. Şüphelilerin özgür kalmasına savcılık itiraz etti. Tekrar yakalanan 2 kuşkulu de tutuklandı.

Küçükçekmece, Yeşilova Mahallesi’nde 4 Temmuz’da yaşanan olayda E.M., çok sayıda hata kayıtları olan Ferhat Ö. ve Fırat Ö. kardeşler tarafından zorla bir araca bindirilerek kaçırılmıştı. Yapılan ihbar üzerine harekete geçen polis, E.M.’yi kaçıran 2 kardeşin Esenyurt’taki iş yerlerine gittiğini belirlemişti. İş yerine baskın düzenlenmiş, E.M. kurtarılırken 2 kuşkulu de yakalanmıştı.

9 BİN LİRA ALACAK İÇİN…

Polis gruplarınca kurtarılan E.M.’nin darp edildiği ortaya çıkmıştı. Teze nazaran E.M.’nin 2 kardeşe 9 bin lira borcu vardı. Borcunu ödeyememişti. Bu sebeple zorla bir araca bindirilmiş ve darp edilmişti. Emniyette süreçleri tamamlanan şüpheliler “Gasp” hatasından adliyeye sevk edilmiş ve isimli denetim kuralıyla özgür kalmışlardı.

TUTUKLANDILAR

Kameralara da yansıyan o olayla ilgili 2 şüphelinin hür kalması büyük reaksiyona sebep olmuştu. Savcılık şüphelilerin hür kalmasına itiraz etti. Polis 2 şüpheliyi yine gözaltına aldı. “Yağma” ve “Kişiyi hürriyetinden mahrum kılma” teziyle mahkemeye sevk edilen 2 kuşkulu de tutuklandı.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.