Apple Watch ve Mac için ChatGPT uygulaması geliştirildi

OpenAI’nin yapay zeka destekli konuşma sohbet robotu ChatGPT, geçen yılın Kasım ayında piyasaya sürüldüğünden beri dünyayı kasıp kavurdu. Soruları yanıtlayabilir ve içerik oluşturma ve kod yazma gibi birçok görevde sizlere kolaylıkla yardımcı olabilir.

ChatGPT’ye erişmek için web tarayıcınızı açmanız OpenAI şirketinin internet adresine gitmeniz gerekiyor. ChatGPT’yi kullanmak için bu yönetime uymaktan sıkılanlar, Apple cihazları için daha kolay bir yöntem arayışına girdi.

MAC İÇİN CHATGPT KOLAYLIĞI: MACGPT

Uygulama geliştiricisi Jordi Bruin bu kolaylığı salmak için MacGPT adında bir uygulama geliştirdi. Bruin, MacGPT’yi “kullanıcıların kendi menü çubuklarından ChatGPT’ye hızlı bir şekilde erişmelerini sağlayan, macOS için basit bir yerel uygulama” olarak tanımlıyor.

Mac üzerinde nasıl çalışıyor?

MacGPT, ChatGPT arayüzünü bir web tarayıcısına entegre ederek kullanmanızı sağlıyor. Bu yöntemle Web tarayıcısının içine gömülüymüş gibi çalışan ChatGPT robotuyla sohbet etmeniz için, menü çubuğu simgesine tıklamak yeterli oluyor. Hatta geliştirilen araca daha da hızlı erişmek için tarayıcı ayarlarından bir klavye kısayolu atayabilirsiniz. 

AKILLI SAATLER DE YAPAY ZEKADAN MAHRUM KALMIYOR: WATCHGPT

Mac için geliştirilen ChatGPT kısayolunun akıllı saatler için de geçerli olacağı söyleniyor. WatchGPT uygulamasının birçok özelliği barındıracağına değiniliyor. Bu özelliklerin bazıları şunlardır:

  • Sorularınıza hızlıca yanıt alabilir veya yazmadan daha uzun mesajlar oluşturabilirsiniz.
  • Etkileşiminizin sonucunu metin, e-posta veya sosyal medya aracılığıyla başkalarıyla paylaşabilirsiniz.
  • Kolay erişim için uygulamayı bir kısayol olarak ayarlabilirsiniz.

 watchGPT uygulamasının şu anda test edildiği ve yakında App Store’da 4,99 $ karşılığında satışa sunulacağı söyleniyor.

KAYNAK: HABER7

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*