Arınç’tan AK Parti’ye ‘gençlik’ eleştirisi: En temel neden işsizlik

TBMM Başkanlığı Yüksek İstişare Konseyi üyesi ve AK Parti kurucularından Bülent Arınç, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle toplumsal medyası üzerinden yaptığı paylaşımda iktidarı ‘gençler’ üzerinden eleştirdi. Adalet ve kamu kurumlarına itimadın yitirildiğini tabir eden Arınç, “Gençlerin hem bugüne hem de geleceğe itimatla bakamamasının arkasında yatan en temel neden işsizliktir” sözlerini kullandı.

AK Parti iktidarından ‘güven tesis etmesini’ isteyen Bülent Arınç, şu iletileri paylaştı:

“Kutlu istiklâl yürüyüşümüzün birinci adımının atıldığı bu aziz günde Ulusal Gayretimizin önderi Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını hürmet ve minnetle yad ediyor, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nızı kutluyorum. Bu değerli günün gençlere armağan edilmiş olması hasebiyle gençlerimiz hakkında birkaç bahse değinmek istiyorum. Son periyotta görüştüğüm birçok gencimizin benzeri dertlerden muzdarip olduğunu fark ettim.

Adalete inançlarının sarsıldığını, kendilerini devlet nezdinde eşit yurttaş olarak göremediklerini ve münasebetiyle geleceğe karamsar bir halde baktıklarını gözlemledim. Gençlerin hem bugüne hem de geleceğe inançla bakamamasının gerisinde yatan en temel neden işsizliktir.

Türkiye, evlatlarına gelecekte kavuşacakları mümkün bir refah vaat etmeyi terk etmeli ve acilen gençlerin tasalarını gidermek için siyasetler üretmelidir.

Dünyanın globalleşerek küçüldüğü ve her an her yerden haberdar olabildiğimiz bu periyotta gençlerimiz farklı coğrafyalarda yaşayan çağdaşlarının sahip olduğu her imkâna çarçabuk erişebilmelidir.

Kamu kurumlarının imtihan ve mülakatlarına hasebiyle devlet kurumlarına ve siyaset sistemine inanç yine tesis edilmelidir. Beyin göçünün önüne geçecek teşebbüsçü ve akademik takviyeler hayata geçirilmelidir.

Hepsinden kıymetlisi gençlerimizin fikirlerini özgürce söz edebilecekleri bir iklim yaratılmalıdır. Hiçbir gencimiz kanılarını lisana getirdiği için tasa duymamalı, tasa gütmemelidir.

Bu ortamı tesis etmek bizlerin ülkemizi müreffeh bir medeniyet düzeyine eriştirmede en büyük desteğimiz olan gençlerimize borcumuzdur.” (HABER MERKEZİ)

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.