CHP’li İlkay Yiğit’in cenazesi toprağa verildi

Türkiye’nin başşehri Ankara, sel felaketi ile sarsıldı…

Dün başşehrin birçok ilçesinde sağanak yağış tesirli oldu.

Yağış, sel ve su baskınlarını da beraberinde getirdi.

27 yaşındaki genç can verdi

Acı haber, sel sonrası duyuldu.

Altındağ ilçesindeki Karapürçek’te sel sularına kapılan 27 yaşındaki bir gencin hayatını kaybettiği öğrenildi.

Bugün toprağa verildi

O gencin, CHP Mamak İlçe Gençlik Kolları Lider Yardımcılığı misyonunu yürüten İlkay Yiğit olduğu öğrenildi.

Bugün de Yiğit için öğlen namazının akabinde Karşıyaka Mezarlığı Ahmet Efendi Mescidi’nde cenaze namazı kılındı.

CHP’li isimler ön saflardaydı

Bir rehabilitasyon merkezinde servis sürücüsü olarak çalışan Yiğit’in cenazesine, ailesi ve yakınlarının yanı sıra CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Ankara Büyükşehir Belediye Lideri Mansur Yavaş ve kimi CHP’liler katıldı.

AA’nın haberine nazaran İlkay Yiğit’in cenazesi, kılınan namazın akabinde Karşıyaka Mezarlığı’nda toprağa verildi.

“Hakkınızı helal edin, ben kurtulamayacağım”

Öte yandan İlkay Yiğit’in engelli çocukların eğitim aldığı bir rehabilitasyon merkezinde misyonlu olarak çalıştığını söz eden CHP Mamak İlçe Gençlik Kolları Lideri Atakan Yılmaz, Yiğit’in son anlarını anlattı.

İHA’ya konuşan Yılmaz, “Küçük bir çocuğu bıraktıktan sonra geri dönmek için o dere yatağından aşağıya inerken sel geliyor. Sel geldikten sonra otomobilde mahsur kalıyor. Sel ağırlaşmaya başlamadan evvel işverenini arıyor, yardım talep ediyor. Daha sonra tekrar işverenini arayarak ‘Hakkınızı helal edin, ben zannediyorum kurtulamayacağım’ diyor.

“Bir umutla, otomobilden kendisini atıyor”

Biz bunun haberini aldıktan sonra çabucak olay yerine intikal ettik fakat arama kurtarma takımları 2-3 saat içerisinde maalesef kardeşimizin cansız vücuduna ulaştı. Etraftaki görgü şahitlerine nazaran otomobilin içinde son anda savrulurken kendisini atmış otomobilden. Zannediyoruz bir umutla bir çalıya çırpıya bir yere tutunabilirim diye otomobilden kendisini atıyor. Sürücü kapısının açıldığını görüyoruz görüntüde lakin daha sonra maalesef, takdiri ilahi. Her ne dersek boş maalesef. Acımız büyük.” dedi.

“Yarım saat evvel sohbet etmiştik”

Selde ömrünü yitiren İlkay Yiğit’le arkadaş olduğunu belirten İbrahim Balcakoğlu ise “İlkay’la çok âlâ arkadaştık. Selde hayatını yitirmeden bir yarım saat evvel sohbet etmiştik. Onu yetiştiren ailesine, annesine, babasına teşekkür ediyorum. Yeri cennet olsun. Hüzünlüyüz, genç yaşta kaybettiğimiz için. Sahiden çok bedelli bir arkadaştı. Keşke olmasaydı lakin maalesef mevt hepimizin yaşayacağı bir olay. Allah ailesine, sevdiklerine sabırlar versin. Yeri cennet olsun.” diye konuştu.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.