CHP’nin algı operasyonu: Eren Erdem’in mazot haberi kurgu çıktı

Seçim devri yaklaştıkça, muhalefet kanadı algı çalışmalarına sürat verdi.

Gerek toplumsal medyada gerekse televizyon kanallarında organize bir biçimde sürdürülen algı operasyonlarına bir yenisi daha eklendi.

CHP Parti Meclis Üyesi, 25 ve 26’ın Periyot Milletvekili Eren Erdem’in, Şile’deki yakıt fiyatlarını husus alan haberinin kurgu olduğu ortaya çıktı.

Geçtiğimiz cuma, Şile’de bulunan bir yakıt istasyonunda cereyan eden olayda, Eren Fazilet beraberindeki partili bir heyetle yakıt istasyonuna gelip yetkililerin müsaadesi olmaksızın çekim yapmaya başladı.

İBB’de kıyı temizleme çalışanı olarak vazife yapan Kadir B.’yi çiftçi üzere gösteren kurgu içerinde, Kadir B. traktörü pompaya yaklaştırıp 1405.25 TL’ye yakıt aldı.

İHA’nın haberine nazaran; Eren Fazilet, traktörün önünde röportaj verdiği sırada, çalışanlar istasyonun özel bir mülk olduğunu ve müsaade almadan çekim yapılamayacağını söyledi. Fazilet, milletvekili olduğunu söyleyip çekimlerine devam etti.

Traktörün yakıt parasını, kardeşinin kartı ile ödedi

İstasyonun market kısmında bir bayan ile röportaj yapmaya çalıştı. Eren Fazilet ise, İBB çalışanı Kadir B.’nin traktör yakıt parasını kardeşi Erdeniz Erdem’in kredi kartıyla ödedi. Daha sonra, aslında Çayırbaşı Mahallesi’nde 2 dönümlük yerde tarım yapan Durmuş T. ile Akçaköse köyüne gidip Kadir B.’nin traktörüyle, köyün en çok tarım yapan çiftçisiymiş üzere röportaj yaptı.

“Birisi gelecek, traktörümün mazotunu alacak’”

Şile’de yakıt istasyonunda uzun yıllardır çalışan Hakkı Selim, olaya yönelik açıklamalarında şu tabirleri kullandı:

“Çayırbaşı’ndan bir tane traktör geldi. İstasyonun yan tarafına yanaştı. Beklemeye başladı. Arkadaşım gidip kendisine ‘niye bekliyorsun’ diye sorduğunda, ‘Ağabey birisi gelecek, traktörümün mazotunu alacak’ dediğini söyledi. Ondan sonra ortadan 1 saat geçti, 1 saat sonra istasyona 3-4 otomobil ve CHP Milletvekili Eren Fazilet geldi.

Kendileri istasyonda traktöre binip yakıt aldığı çiftçiyle röportaj yapmaya çalıştığını beyan etmeye çalıştılar. Kendilerine müdahale ettim. Bu türlü bir şeyin yapamayacaklarını söyledim. Zira istasyonun bu türlü bir şeye müsaade vermediğini, istasyon sahibinin bu türlü bir şeye müsaade etmeyeceğini söyledim. Kendi başlarına nazaran çekim yapamayacaklarını söyledim. Ben olaya gittiğimde kendileri bir kısım çekim yapmışlar. Eren Fazilet traktöre binip geri çekmeye çalıştı, çekemedi.

“Yapılan büsbütün bir algı operasyonuydu”

Büyükşehir Belediyesinde çalışan kendini çiftçi diye tanıtan, Çayırbaşı’nda ikamet eden arkadaşımız kendisi traktörünü geri hakikat çekti. Kendilerinde istasyondan ayrılmalarını rica ettim. Kendileri tekrar birebir formda çekim yapmaya devam etmek istediler. Elimizden geldiği kadar müsaade etmemeye çalıştık. Ancak yapılan büsbütün bir algı operasyonuydu. Bunun farkında olduğumuz için biz elimizden geleni yaptık. Milletin de inanmamasını söylüyorum, büsbütün algı operasyonuydu.


“Kesinlikle çiftçi değildir, traktörü vardır”

Traktörün sahibi arkadaşımız kendisi Büyükşehir’e bağlı kıyı temizlemede çalışıyor. Şu anda olağanda o saatte kendisinin işte olması gerekiyor. Ancak kendisi işte değil, zira ona CHP tarafından bir misyon verilmiş. Burada traktörle dediğim üzere 1 saat beklemek zorunda kaldı. Kendisi katiyetle çiftçi değildir, traktörü vardır. Benim de traktörüm var lakin traktörümüzle çiftçilikle alakalı bir şeyimiz yoktur.”

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.