Dönmez ‘O gün evin elektriği varmış’ dedi, Kılıçdaroğlu yanıt verdi: Yalancı, beceriksiz

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun, fahiş zamları protesto etmek için faturayı ödemediği için evinin elektriğinin kesilmesine ilişkin tartışma sürüyor.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Kılıçdaroğlu’na ilişkin çarpıcı bir iddia ortaya attı. Twitter’dan paylaşım yapan Dönmez “Sn. Kılıçdaroğlu o gece elektrikler gerçekten kesik miydi? Kendinizi yine isteyerek ve bilerek karanlığa mı gömdünüz? Yapılan incelemeler sonucu o gün evin elektriği varmış. Ve o gün o evde elektrikler olduğu halde ışıkları neden açmadınız?” yazdı.

KILIÇDAROĞLU: BEŞLİ ÇETE İÇİN…

Kılıçdaroğlu ise Dönmez’e sert yanıt verdi. Bakan Dönmez’in tweetini alıntılayan CHP lideri “Erdoğan’ın enerji bakanı budur. Beceriksiz, yalancı, kelime cambazı. Ey bakan, bu yazdığın yalansa, hemen istifa edecek misin? Sizi gidi algıcılar sizi. Beşli çete milleti soymaya devam etsin diye her şeyi yaparsınız. Soydurmayacağım!” dedi.

‘DÜN GİTTİĞİNİZ EVDE YAPILAN TESPİTLER…’

Bunun üzerine Bakan Dönmez bir paylaşım daha yaptı ve “Dün gittiğiniz evde yapılan tespitler ve abonelik kayıtlarına göre ilgili abonenin 23.04.2022 itibariyle borcundan dolayı elektriğinin kesik olmadığı tespit edilmiştir” dedi.

KAYMAKAMLIK ARAŞTIRMA YAPTI: 4 AYDIR KESİK DEĞİL…

Ankara Keçiören Kaymakamlığı da konuya ilişkin yapılan araştırmayla ilgili şu açıklamayı yaptı: “İlçemizde ikamet eden Güllü K. isimli vatandaşımızla ilgili olarak yapılan araştırmada; Vatandaşımızın ikametgahının elektriğinin iddia edildiği şekliyle 4 aydır kesik olmadığı, borcu nedeniyle dağıtıcı şirket tarafından 31.03.2022 tarihinde elektriğin kesildiği, beş gün sonra 05.04.2022 tarihinde ödemenin yapılması üzerine elektriğinin açıldığı,

Vatandaşımıza 2021 yılında 2 kez yaptığı pandemi yardımı başvurusu ile ilgili olarak 2 kez pandemi desteği yapıldığı, 2022 Şubat ayında doğalgaz yardımı başvurusu neticesinde de 381 TL destek sağlandığı, ailenin, bugüne kadar pandemi ve doğalgaz yardımı dışında Kaymakamlığımıza herhangi bir başvurusu olmadığı anlaşılmış olup, ihtiyaç sahibi bütün vatandaşlarımıza başvuru yapmaları halinde kira, gıda, fatura, giyim, eğitim, barınma gibi temel ihtiyaçlar başta olmak üzere her türlü destek sağlanmaktadır.” (HABER MERKEZİ)

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.