Elon Musk’ın özel uçağına çiğ köfte siparişi

Develi restoranlarının sahibi Nuri Develi, Chefstory isimli Youtube kanalında verdiği röportajda Tesla, Twitter ve SpaceX’in sahibi işinsanı Elon Musk’ı ağırladıklarını açıkladı. Nuri Develi, Hürriyet’e 2017 yılında gerçekleşen ziyaretin detaylarını anlattı. 

Hürriyet’ten Ece Çelik’in haberine nazaran Develi, “Üniversiteyi Harvard’da okuyan bir arkadaşım yakın bir arkadaşının Elon Musk’ın grubunda olduğunu söyledi. Biz de Türkiye ziyareti sırasında Elon Musk’ı Develi’de konuk etmek istediğimizi ilettik. Musk ve takımı gelip yemeklerden tattı. Fıstıklı kebabı çok sevdi. Hatta anı defterimize ‘Muhteşem lezzetler için teşekkür ederim’ diye not yazdı.

– Türkiye’den ayrılmadan evvel de grubu tekrar bize ulaştı ve Musk’ın tekrar bizden yemek istediğini iletti. Biz de içinde yöresel eserler olan, çiğköfte, fıstıklı kebap ve içliköftenin olduğu bir paket hazırlayıp uçağına yolladık” dedi. 

Dünyaca ünlü yıldızlar geldiğinde en büyük talebin rahatsız edilmemek olduğunu belirten Develi’nin, oyuncu Uma Thurman ile ilgili de bir anısı var: “Uma Thurman yemek yerken bir konuk bizim yanımıza geldi, ‘Bu yanımdaki Uma Thurman mı?’ diye sordu. Biz de ‘Hayır değil ancak bu bayan Uma Thurman’ın dublörlüğünü yapıyormuş’ dedik. Konuğumuz de, ‘Aa tamam o kadar da benzemiyor zaten’ diyerek ikna oldu.

 

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.