FBI’ın Trump’ın konutunu basması gündemde düşmüyor: Giysi dolabını aramışlar

ABD’nin eski lideri Donald Trump’ın Florida’daki Mar-a-Lago’daki konutuna FBI’ın baskın yapmasının yankıları sürüyor. ABD medyasına konuşan kaynaklar FBI’ın Trump’ın konutunun hangi noktalarını aradığına dair kapsamlı açıklamalarda bulundu.

Her açıklaması olay olan ve kısa bir mühlet evvel tekrar başkanlık yarışına girme sinyali veren eski ABD Lideri Donald Trump’ın konutunun evvelki gün FBI tarafından basılmasıyla başlayan olaylar silsilesi devam ediyor.

Melania ve Donald Trump’ın konutuna yapılan baskın ABD’de gündem oldu.

Dün FBI’ın Florida’daki Mar-a-Lago’daki konuta baskın yapmasının akabinde mevzuyla ilgili bilgisi olan kaynaklar baskının ayrıntılarını paylaştı. ABD’nin önde gelen sağ tandaslı medya kuruluşlarından New York Post, FBI casuslarının Melania Trump’ın giysilerinin bulunduğu dolabı talan ettiğini ve uzun saatler boyunca Donald Trump’ın özel ofisinde arama yaptıklarını yazdı. Gazete, FBI casuslarının Trump’ın kasasını açtığını ve çekmeceleri karıştırdığını aktardı.

MİKROFON YERLEŞTİRİLMİŞ OLABİLİR

Gazeteye konuşan kaynaklar arama müsaadesinin başkanlık periyodundan dokümanlar ve dataların meskende saklanmasına dair tezlerin akabinde verildiğini de aktardı.

Öte yandan Trump’a yakın kaynaklar, ABD’nin eski liderinin bu baskından rahatsız olduğunu aktardı. Kaynaklar, “Trump, FBI casuslarının ya da Adalet Bakanlığı’ndan yetkililerin konuta mikrofon, ses kayıt aleti ya da verici yerleştirme ihtimali üzerinde duruyor” açıklamasını yaptı. 9 saatten fazla mühlet süren baskında 30’dan fazla sivil polisin misyon aldığı da kaydedildi.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.