Gram altın 1000 lira altına sarkacak! İslam Memiş yatırımcıyı uyardı! Piyasaları FED ateşi sardı

Gram altın için yükselişlerin devamı merak konusu olurken, Piyasa Uzmanı İslam Memiş, 1000 lira altında altın bekleyenlere müjdeli haberi verdi. Memiş, 1000 lira altına sarkmaların olabileceğini söz ederek, baskılanmaya dikkat çekti. İşte İslam Memiş’ten gram altının göreceği seviye

FED’İN EYLÜL AYI FAİZ KARARI ÖNEMLİ

Her değerlendirmesinde altın fiyatının baskı altında olduğunu söz eden İslam Memiş, bunun nedeninin ise memleketler arası piyasalardaki paha artışı olduğunu söyledi. Altın fiyatının dolar kuruna nazaran fiyatlanması gerektiğini belirten Memiş, “Dolar endeksi 110 düzeyine yükseldi. Eylül ayında FED’in faiz toplantısı var. Bu tarafa odaklandık. Yani altın fiyatları FED’e odaklandı. Altının ons fiyatında 1700 dolar düzeyinin altına sarkma var. Şu an itibariyle 1697 dolar düzeyinde, 1680-1720 bu bant aralığına sıkıştı ve bu düzeyleri takip etmeye devam ediyoruz” sözlerini kullandı.

1000 LİRA DÜZEYİNE SARKABİLİR

Memiş, ekranlarda aldatıcı sayıların olduğunun altını çizerek yatırımcıları uyardı. 1000 lira olarak görülen sayının şu an 1010-1015 lira düzeyinde olduğunu söz etti.

GRAM ALTIN EVVEL TABAN SONRA TEPE GÖRECEK

Gram altında “1000 lira düzeyinin altında bir sayı görebiliriz” diyen İslam Memiş, şu an için bu düzeyin uzak olduğunun da altını çizdi. Yıl sonunda gram altının yükselişine devam edeceğini beliren Memiş, 1450 lira düzeyine dikkat çekerek, “1200 lira düzeyi üst istikametli kırıldıktan sonra yeni rekorlar test edilebilir.” dedi.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.