IŞİD’in Türkiye’de yakalanan kelamda üst seviye yöneticisi tutuklandı

Radikal İslamcı terör örgütü IŞİD’ın Türkiye’de yakalanan en değerli kelamda üst seviye yöneticilerinden ’Abu Zeyd/Üstad Zeyd’ kod isimli terörist Bashar Hattab Ghazal Al Sumaidai, çıkarıldığı nöbetçi hakimlikçe tutuklanarak cezaevine gönderildi.

ERDOĞAN DUYURMUŞTU

AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Balkanlar ziyareti dönüşünde uçakta gazetecilerle gerçekleştirdiği söyleşide, Emniyet Genel Müdürlüğü ile İstanbul Emniyet Müdürlüğü ve MİT İstanbul Bölge Başkanlığı’nın IŞİD terör örgütüne yönelik kıymetli bir operasyona imza attığını ve IŞİD’in kelamda en kıymetli üst seviye yöneticileri ortasında yer alan ‘Abu Zeyd/Üstad Zeyd’ kod isimli terörist Bashar Hattab Ghazal Al Sumaidai’nin Türkiye’de yakalandığını duyurmuştu.

CEZAEVİNE GÖNDERİLDİ

Yakalanan kuşkulu, Emniyet’teki süreçlerinin tamamlanmasının akabinde Çağlayan’da bulunan İstanbul Adalet Sarayı’na sevk edildi.

Savcılıkta verdiği sözün akabinde ‘anayasayı ihlal’ cürmünden tutuklama talebiyle hakimliğe götürülen kuşkulu, çıkarıldığı nöbetçi hakimlikçe tutuklanarak Marmara Cezaevi’ne gönderildi.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.