İstanbul’da yüzyılın mitingine son 1 gün! AK Parti’den ulaşım için kritik hamle

  • HABER7

16 milyonluk nüfusa sahip İstanbul’da Atatürk Havalimanı Millet Bahçesi’ne “göç” başlıyor. Büyük İstanbul Mitingi’ni şehrin en büyük açık hava meydanı Atatürk Havalimanı Millet Bahçesi’nde düzenleme kararı alan Cumhur İttifakı katılım rekoru kırmak için hummalı çalışma yürütüyor.

METRO, MARMARAY VE OTOBÜS AĞI

Cumhur İttifakı’nın “hodri meydan” mesajı vereceği mitingle ilgili alanda sürdürülen çalışmalar son aşamaya geldi.

Milyonlarca İstanbullu’nun alana akın edeceği miting öncesi ulaşım problemi yaşanmaması için çeşitli formüller geliştiriliyor. M1A Yenikapı-Havalimanı Metrosu ve Marmaray ile toplu taşımayla ulaşılabilen miting alanına AK Parti teşkilatları katılımcıları özel otobüslerle taşıyacak.

İstanbul’un 39 ilçesinden teşkilat merkezlerinden otobüslerle meydana taşıma yapılacak. Mahalle teşkilatları ve seçim ofisleri önünden de otobüs kalkacak.

HEMŞERİ DERNEKLERİ HAMLESİ

HABER7’nin edindiği bilgilere göre AK Parti İstanbul İl Başkanlığı, “Yüzyılın Mitingi” öncesi bir ilki hayata geçirecek. Türkiye’nin çeşitli bölgelerindeki vatandaşların İstanbul’da oluşturduğu hemşeri dernekleriyle irtibat kuruldu. İstanbul’un bütün ilçelerinde yer alan köy derneklerinin önüne de 7 Mayıs sabahı otobüs gönderilecek.

Vatandaşlar, miting alanına köy dernek binasından kalkacak otobüslerle de hemşerileriyle birlikte ulaşım sağlayabilecek.

ARIZALANMAZSA, 4 DAKİKADA 1 METRO SEFERİ

Miting günü Atatürk Havalimanı’na saatte 14 kez metro seferi düzenleneceği açıklandı. Metro İstanbul’dan yapılan açıklamada, Atatürk Havalimanı’nda 7 Mayıs pazar günü yapılacak etkinlik nedeniyle M1A Yenikapı-Atatürk Havalimanı Metro Hattı‘nın hafta içi yoğun saat düzenine ek olarak gerçekleştirilecek ring seferleri ile saatte 14 seferle yolcuların direkt olarak Atatürk Havalimanı İstasyonu’na ulaştırılacağı kaydedildi. Buna göre miting günü her 4 dakika 20 saniyede bir metro seferi yapılacak.

Ancak daha önceki metro arızaları nedeniyle İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin koordinasyonundaki metrolara fazla güven vermiyor.

CUMHUR’UN LİDERLERİ BOY GÖSTERECEK

7 Mayıs Pazar günü saat 16.00’da başlayacak mitingde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yanı sıra MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici, Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, Hür Dava Partisi Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu da konuşma yapacak.

TARİHE GEÇECEK

Miting, İstanbul’da bugüne kadar yapılan en kalabalık organizasyon olarak tarihe geçmeye aday.

KAYNAK: HABER7

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*