İzmir polisinden sinema sahnelerini aratmayan operasyon: 29 torbacı gözaltında

İzmir Vilayet Emniyet Müdürlüğü Narkotik Kabahatlerle Gayret Şube Müdürlüğü takımları, ’torbacı’ olarak tabir edilen uyuşturucu husus satıcılarını yok etmeye yönelik çalışmalarını sürdürüyor.

Çalışmalar dahilinde kentte Bayraklı, Konak ve Karabağlar ilçelerinde uyuşturucu unsur ticareti yaptığı belirlenen şüphelileri yakalamaya yönelik düğmeye basıldı.

Eş vakitli operasyon düzenlendi

Yapılan saha ve tahlil çalışmaları sonucu adresleri belirlenen şüphelileri yakalamaya yönelik, 16 Ağustos tarihinde Bayraklı, Karabağlar ve Konak ilçeleri ile İstanbul ve Muğla’da eş vakitli operasyon gerçekleştirildi.

Operasyon sinema sahnelerini aratmadı

Havadan helikopterin takviye verdiği ve özel harekat polisinin de katıldığı operasyon, aksiyon sineması sahnelerini aratmadı.

Adreslerde 29 kuşkulu gözaltına alınırken, adreslerde narkotik köpekleri ve polis takımlarınca didik didik arama yapıldı.

Çok sayıda uyuşturucu unsur ele geçirildi

Yapılan aramalarda, satışa hazır hale getirilmiş çok ölçüde esrar- skank, kokain, metamfetamin, extacy, sentetik ecza unsurları ile 6 adet hassas terazi, 2 adet ruhsatsız tabanca, 3 adet tüfek, 115 adet tabanca/tüfek fişeği, 2 şarjör ve uyuşturucu husus ticaretinde elde edildiği bedellendirilen para ele geçirildi.

Çalışmalar sürüyor

Gözaltına alınan 29 kuşkulu, süreçleri için Narkotik Şube Müdürlüğüne götürüldü.

Operasyon dahilinde çalışmaların devam etmekte olduğu kaydedilirken, yapılan açıklamada,İzmir polisi olarak; vilayetimizde torbacılara, sokak satıcılarına ve uyuşturucu tacirlerine yönelik gayretimize vatandaşlarımızın dayanağı ile kararlılıkla devam edilecektir. kelamlarına yer verildi.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.