Malatya’da adliyeye sevk edilen cinayet zanlıları taş yağmuruna tutuldu

Edinilen bilgilere nazaran, 22 Haziran’ı 23 Haziran’a bağlayan gece saatlerinde Battalgazi ilçesine bağlı Şifa Mahallesi İnhisar Sokak’ta meydana gelen olayda, planlı bir görüşme sonrasında kaldırımda yürürken park halindeki bir araçtan pompalı tüfekle açılan ateş sonucu baş kısmına isabet alan Ekrem Kaya, kanlar içerisinde yere yığıldı.

Ekrem Kaya’nın cenazesi cumhuriyet savcısı ile polis takımlarının olay yerinde yaptığı incelemenin akabinde isimli tıp kurumuna kaldırılırken, soruşturmayı derinleştiren gruplar tetiği çektiği öne sürülen S.V. ile 3 kişiyi daha gözaltına aldı.

Emniyetteki süreçlerinin akabinde adliyeye sevk edilen 8 kuşkulu burada bekleyen Ekrem Kaya’nın yakınları tarafından taş yağmuruna tutuldu. Yaklaşık 50 kişilik kümeye biber gazı ile müdahale eden gruplar vakit zaman ise havaya ateş açtı. Cinayet zanlıları zahmetle adliye içerisine alınırken, bölgeye ortalarında özel harekat polislerinin de bulunduğu çok sayıda grup sevk edildi. Adliyeyi abluka altına alan polis takımları dron ile de etrafta kontrol yaptı. Vilayet Emniyet Müdürü Ercan Dağdeviren’in de adliyeye gelerek takip ettiği olayda Ekrem Kaya’nın yakınlarından birçok kişi gözaltına alındı.

Savcılığa sevk edilen zanlıların süreçlerinin sürdüğü öğrenilirken, polis takımlarının adliye etrafındaki bekleyişi ise sürüyor.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.