Medya Platformu’ndan gazeteci Latif Şimşek’e saldıran Cemal Enginyurt’a reaksiyon

Medya Platformu Lideri Ahmet Durkaya, Demokrat Parti Genel Lider Yardımcısı Cemal Enginyurt’un müdafaalarıyla birlikte gazeteci Latif Şimşek’e saldırmasına reaksiyon gösterdi. Durkaya şu açıklamayı yaptı: 


Özel bir televizyon kanalının ‘Gündeme Dair’ isimli tartışma programında, Demokrat Parti Genel Lider Yardımcısı, Milletvekili Cemal Enginyurt ve birçok hatadan sabıka kaydı bulunan özel müdafaasının kelamlı ve fiili saldırısına maruz kalan Gazeteci Latif Şimek’e geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz. İnsan olarak hiç bir kimseye ve bu bağlamda medya mensuplarına bu tıp taarruzları asla tasvip etmediğimizi belirtirken, kelamda demokrat ve milletin vekili sıfatlarını taşıyan insanları asil milletimize yakışır bir davranış içinde olmaya davet ediyoruz.

Fikirlerini tasvip etmediğiniz her kim olursa olsun, bir beşere niyetlerinden ötürü fiili akında bulunmak, darbetmek hele hele bu fiili muhakkak sıfatlar altında milletin gözü önünde yapmak, ne insanlığa ne de ahlaki bedellere sığar.

Cemal Enginyurt’u ve bir çok cürümden sabıka kaydı bulunan özel muhafazasını en güçlü halde kınıyor böylesi olayların bir daha tekrar etmemesini diliyoruz.
Kamuoyuna hürmet ile duyurulur.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.