Melek Mosso yerine sahne alacaktı: Seda Sayan Isparta’ya gidemedi

Sanatçı Melek Mosso’nun daha evvelce AKP’li Isparta Belediyesi tarafından duyuruları yapılan ve afişleri paylaşılan konser programı gericiler tarafından maksat gösterilmişti.

Ulusal Gençlik Vakfı ve Anadolu Gençlik Derneği Isparta Şubesi tarafından ortak yayınlanan açıklamada, belediyenin “halkın inanç ve gelenekleriyle uyuşmayan” konserler düzenlediği savunulmuştu. Akabinde Milletlerarası Isparta Gül Şenliği kapsamında sahne alacak olan müzikçi Melek Mosso’nun 3 Haziran’daki konseri iptal edilmişti.

ARAR VE ULUĞ’DAN DAYANAK GELİMİŞTİ

Isparta’da sahneye çıkması engellenen sanatçı Mosso ile birlikte tıpkı şenliğe katılacak olan Funda Arar ve Derya Uluğ da, konsere çıkmama kararı aldıklarını duyurmuşlardı. Şenliğin birinci açıklanan programına nazaran Melek Mosso 3 Haziran, Derya Uluğ 4 Haziran, Funda Arar ise 5 Haziran’da sahneye çıkacaktı.

YENİ TAKIM BELİRLİ OLMUŞTU

Daha sonra ise 3 ismin yerine şenlikte sahne alacak isimler netleşmişti. Mosso, Uluğ ve Arar’ın yerine Seda Sayan, Niran Ünsal ve Işın Karaca‘nın getirildiği açıklanmıştı.

Son olarak, 3 Haziran’da gerçekleşmesi beklenen konserle alakalı değerli bir gelişme yaşandı.

“ALANDAN DÖNDÜM”

3 Haziran’da sahneye çıkması beklenen Seda Sayan, toplumsal medya hesabından yaptığı bir paylaşımla Isparta’ya gidemediğini duyurdu. Hava muhalefeti sebebiyle uçakların kalkmadığını belirten Sayan, önümüzdeki tarihlerde Ispartalılarla buluşacağının sinyalini verdi.

Sayan paylaştığı görüntüde, “Çok sevgili Isparta halkı, hava muhalefetinden ötürü alandan döndüm, uçaklar kalkmadığı için. İnşallah, saygıdeğer liderimizin belirleyeceği önümüzdeki tarihlerde tekrar sizinle buluşmak ümidiyle…” tabirlerini kullandı.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.