Numan Kurtulmuş, Yunan adalarının silahlandırılmasına reaksiyon gösterdi

Kurtulmuş, Çanakkale’nin Lapseki ilçesinde belediye tarafından bu yıl 37’ncisi düzenlenen Kiraz Şenliğinin kapanış merasimine katıldı.

Burada gündeme ait değerlendirmelerde bulunan Numan Kurtulmuş, Ege’deki Yunan adalarının silahlandırılmasına reaksiyon gösterdi.

Bu durumun bölge barışına yardım etmeyeceğini vurgulayan Kurtulmuş, “Burnumuzun tabanında, Adalar Denizi’nde sivil adalar olması gereken çabucak Ege’de şurada, karşımızdaki adaların silahlandırılması, bölge barışına asla ve asla yardım etmez, bölge barışına hizmet etmez. Buradan komşumuz olan Yunanistan’a şunu söylemek istiyoruz. Bizim işimiz barışladır. Bizim işimiz kardeşlikledir. Bizim işimiz dostlukladır.” diye konuştu.

Numan Kurtulmuş, bu hususların konuşularak halledilebilecek sorunlar olduğunu söz ederek, şöyle devam etti:

“Biz Yunanistan’la olan problemlerimizi de görüşerek, konuşarak, müzakereyle çözmek isteriz. Fakat Yunanistan oburlarının kuyruğuna takılarak kendilerinin sırtını sıvazlayanlara asla prim vermesin ve sorunları içinden çıkılmaz, çözülmez bir hale getirmesin. Türkiye ne Doğu Akdeniz’de, ne Mavi Vatan’da, ne Adalar Denizi’nde, ne de bütün bu coğrafyada hiçbir hakkının çiğnenmesine göz yummayacak, müsaade etmeyecektir.”

 

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.