Ordu’da annesinin çalınan altın dişlerini getirene 2 ton fındık verecek

Ordu’nun Kumru ilçesinde Eskiçokdeğirmen Mahallesi’nde yaşayan 56 yaşındaki Sait Karacı’nın annesi Behiye Karacı (95) 7 Ağustos gecesinde vefat etti.

Yaşlı bayanın ağzında vefat etmeden evvel bulunan 2 adet altın diş, teze nazaran o gece ağzından alındı.

Annesinin, çalındığını ileri sürdüğü altın dişleri bir aydan fazla bir müddettir arayan ve olumlu bir sonuca ulaşamayan Sait Karacı, dişleri getirene bu yılın mahsulü olan 2 ton fındığı vereceğini belirtiyor.

“Annemin öldüğü gece saat 02.00-03.00 ortasında dişleri çalınmış”

İHA’nın aktardığına nazaran Sait Karacı, annesine vefat etmeden evvel yemek yedirdiklerini ve altın dişlerinin durduğunu, vefat ettiği gecenin sabahında kaybolduğunu söz ederek, “Annemin öldüğü gece saat 02.00-03.00 ortasında dişleri çalınmış. Zati 01.15 üzere annem vefat etti. Ölmeden evvel dişler ağzındaydı, ablam ve ben yemeğini vermiştik. Hatta yemeğini vermeden evvel dişlerin yatağın altındaydı ve konuşamadı, yastığın altında olduğunu söyleyince yıkayıp ağzına taktık, sonrasında da yemek yedirdik. O esnada altın dişleri ağzında duruyordu. Sonra vefat etti, ortadan o kadar vakit geçti fakat dişler bize geri gelmedi. İki tane üst tarafta altın dişi vardı o vakitten bu yana kayıp” dedi.

“Annemin altın dişlerini bulana ve getirene bu yılın 2 tonluk fındık mahsulünü veriyorum”

“Annemin altın dişlerini bulana ve getirene bu yılın 2 tonluk fındık mahsulünü veriyorum” diyen Sait Karacı, “Ben o dişleri, anneme ilişkin olduğu için mezarına koyacaktım, diş hatıra olsun diye saklanmaz. Bu dişleri getirene 2 ton fındığımı veriyorum. Şayet birisi çaldıysa, şeytana uyduysa geri getirsin. Çok para yapmaz, en fazla 2 bin TL yapar, ben kendisine 100 bin TL’lik fındık veriyorum. Kim aldıysa o altın dişlere mi kalmış, resmen ölüyü soymuşlar. Bir aydan fazla oldu hala ses yok, bu bende bir acı, burukluk olarak kaldı” biçiminde konuştu.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.