Samsunspor’da Bayram Bektaş devri

Bektaş, Nuri Asan Tesisleri’nde düzenlenen imza merasiminde, Samsunspor’a gelmekten memnunluk duyduğunu söyledi.

Taraftarların heyecanla izleyeceği bir grup yapısı oluşturmak istediğini anlatan Bektaş, “Samsunspor’dan gelen teklif sonrasında liderimiz Yüksel Yıldırım ile birinci görüşmede vazifesi almayı kabul ettim. Zira Samsunspor’un projesi ve maksatları büyük ve ben de bu amaçların içinde olmak istedim. İnşallah bu gayelerin yakalanması konusunda daima birlikte çalışacağız.” dedi.

Kamp hazırlıklarına başladıklarını lisana getiren Bektaş, şunları kaydetti:

“Takımımız Samsun’da 21 Haziran’da toplanacak, sonra birinci kampa Kayseri’ye, ikinci kamp devri için ise Bolu’ya gideceğiz. Şu an takım oluşumunu sağlamaya çalışıyoruz. Birinci kamp devrine kadar yüzde 80 grubu oluşturursak, gelecek döneme hazır olmamız avantajlı olacak. Birkaç eksik bölgeye ikinci kamp devrinde karar verebiliriz lakin kesinlikle birinci kamp devrine kadar yüzde 80 kadrosu oluşturmamız lazım. Uygun takım kurmak için liderimiz Yüksel Yıldırım büyük çaba veriyor. Hangi bölgeye kimi alacağız, isim vermek istemiyorum. Zira çabucak öteki kulüpler bu oyuncuya fazla sayı veriyor ve oyuncuyu kaçırıyoruz. Kentin ve topluluğun beklentisinin farkındayım. Buradan çok daha güçlü gruplarda misyon yaptım. İstediğim futbol kurgusunu oluşturdum. Burada bunu daha üst düzeye çıkartarak savaşan ve uğraş eden bir ekip haline dönüştürerek inşallah özlediğimiz Muhteşem Lig’e yükseliriz.”

Bektaş, dönem içinde genç oyunculara da baht tanıyacağını kelamlarına ekledi.

Yılport Samsunspor Kulübü Lider Vekili Veysel Bilen de teknik yönetici Bektaş’a güvenliklerini vurgulayarak, topluluğun istediği futbol anlayışını gruba yansıtacağına inandığını tabir etti.

Konuşmaların akabinde Bektaş ile 1+1 yıllık kontrat imzalandı.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.