Söndürüldükten sonra yine alevlenen yangında soğutma çalışmaları sürüyor

Denizli’nin Kale ilçesine bağlı Muslugüme Mahallesi ile Muğla’nın Menteşe ilçesine bağlı kırsal Esençay Mahallesi ortasında kalan bölgedeki genç ormanlık alanda dün öğlen saatlerinde başlayan yangına, Denizli, Muğla, Antalya ve İzmir Orman Bölge Müdürlüklerinde vazifeli çok sayıda kara ve hava aracının ağır bir formda müdahale edildi.

Bu sabah denetim altına alınan yangın, öğlenden sonra tekrar alevlendi. İkinci sefer başlayan yangın, havadan ve karadan yapılan ağır müdahale sonucu denetim altına alındı. Bölgede soğutma çalışmaların devam ettiği bildirildi.

Yangının son durumuyla ilgili olarak Denizli Valiliği’nden yapılan açıklamada; “Kale ilçemizin Muslugüme mevkisinde 09 Eylül 2022 tarihinde saat 14.48’de başlayan ve bugün 09.45 prestijiyle denetim altına alınan orman yangınının 16.45 sıralarında tekrar alevlenmesi üzerine, yangın söndürme çalışmalarına havadan ve karadan tekrar başlanılmıştır. Yangına 6 uçak, 12 helikopter, 30 arazöz, 14 su ikmal aracı, 4 dozer, 2 greyder ve 200 işçi ile müdahale edilmiş ve yangın akşam saatlerinde tekrar denetim altına alınmıştır. Soğutma çalışmaları devam etmektedir” denildi.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.