Teknoloji Devi NFT Ticareti İçin Adım Atıyor!

LG Electronics, kullanıcıların NFT ticareti yapmasına olanak tanıyan televizyon için patent koruması almaya çalışıyor. Bu arada LG, daha önce Hedera üzerinde LG Art Lab adlı bir NFT pazarı açtı.

Teknoloji devinden NFT ticareti için hamle geldi!

LG Electronics, müşterilerin Non-Fungible Token’leri (NFT) takas etmesine olanak tanıyan televizyon için patent koruması almaya çalışıyor. Cihazın, bir NFT pazar sunucusuna bağlanma imkanı olacak. Böylece, önizleme sanat eserlerini alıp gösterebilecek ve kullanıcının TV’ye bağlı kripto cüzdanını kullanarak satın alma işlemlerini gerçekleştirebilecek.

LG’nin patent başvurusunda bulunma kararı, şirketin gelecekte NFT’lere yönelik müşteri talebinin devam edeceğini öngördüğünü gösteriyor. Ayrıca, bunları daha erişilebilir hale getirmek için ticari bir gerekçe gördüğü anlamına geliyor. LG Electronics yaptığı resmi açıklamada, gelecekteki iş hedefleri arasında Blockchain tabanlı teknolojilerin oluşturulması ve dağıtımının yanı sıra kripto varlıklarının ticareti ve aracılığının da yer aldığını söyledi.

LG, kripto dünyasına genişlemeye devam ediyor

Kriptokoin.com olarak bildirdiğimiz üzere, LG Electronics, geçtiğimiz Eylül ayında, LG’nin 2020’den bu yana bir node operatörü olduğu Hedera Network ile bağlantılı olan Art Lab pazarının lansmanını yaptı. Bu doğrultuda Televizyonlarına NFT’leri tanıtmaya başladı. LG ayrıca NFT’yi akıllı TV serisine dahil etme niyetini de açıkça duyurdu. LG Art Lab’e şu anda yalnızca webOS 5.0 veya üzeri televizyonlara sahip ABD’li müşteriler erişebiliyor.

Ayrıca LG Electronics, kullanıcıların LG’nin akıllı telefonlar için kripto para cüzdanı Wallypto’yu kullanarak NFT’yi hızlı bir şekilde satın alabilmelerini ve takas edebilmelerini sağlayan bir değişim uygulaması oluşturmak için Hedera ile işbirliği yaptı. Geçen yıl piyasada yaşanan çöküş sırasında LG Electronics, şirketin gelişen Web3 işini denetlemek üzere baş teknik sorumlu (CTO) bölümü için agresif bir şekilde mühendisleri işe aldı.

Güney Koreli şirket, NFT’leri Televizyonlara tanıtma potansiyelini gören tek şirket değil. LG’nin premium rakibi Samsung söz konusu olduğunda, bu büyük adam da düzenli olarak önemli hareketler yapıyor. Örneğin, Nifty Gateway ile işbirliği içinde sektörün ilk akıllı NFT TV platformunu inşa etme kararı veya Samsung Wallet dijital cüzdanının tanıtımı… En son büyük eylem, gelecek yılın ilk yarısında bir kripto borsası açmak için izin istemek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir