Logitech’in yeni klavyesi oldukça ilgi çekti

Logitech, kullanıcıların daha doğal bir duruşta çalışmalarına yardımcı olmak amacıyla tasarlanmış yeni ergonomik bir klavye olan Wave Keys’i tanıttı. Bu klavye, omuzların daha doğal bir pozisyonda olmasına izin veren dalga şeklinde kompakt bir tasarıma sahip. Şimdi burada Wave Keys’den daha detaylı bahsedelim.

Logitech’in Wave Keys adlı klavyesinin tasarımından başlayalım; benzersiz dalga şeklinde bir anahtar çerçevesine sahip. Tuşlar, ellerin ve bileklerin üzerindeki zorlamayı azaltmak için kavisli bir düzenlemeyle yerleştirilmiş. Sayı tuş takımı ise klasik bir tasarıma sahip. Logitech, Wave Keys’i gri ve beyaz olmak üzere iki renkte sunuyor.

Logitech aynı zamanda sürdürülebilirliğe de önem veriyor. Beyaz modelde %46, gri modelde ise %61 geri dönüştürülmüş plastik kullanılmış. Wave Keys’in rahat bir bilek desteği bulunuyor ve bu destek, derin bellek köpüğü de dahil olmak üzere üç katmanlı destek malzemesinden oluşuyor. Ayrıca +4° eğimli bir braketi var. Yumuşak dokunuşlu yüzeyi temizlemek kolay.

Logitech’in yeni klavyesi oldukça ilgi çekti

Bu klavyeyi cihazınıza Bluetooth üzerinden veya kutu içerisinde gelen Logi Bolt alıcısı ile eşleştirebilirsiniz. Ayrıca Easy-Switch özelliğini de destekliyor, bu sayede kullanıcılar bilgisayarlar, tabletler veya cep telefonları arasında tek bir tıklamayla geçiş yapabilir. Klavye aynı anda 3 cihaza bağlanabilir. Aynı şekilde, pil ömrü üç yıla kadar çıkabilir, ancak bu elbette kullanım şeklinize bağlıdır.

Şirket, Wave Keys klavyesini, bileği kaldırabilen, basıncı azaltabilen ve önkol bükülmelerini azaltabilen 57° eğimli tasarıma sahip olan Lift dikey mouse ile eşleştirmenizi öneriyor. Wave Keys klavye, 11 Ekim’de Almanya’da 99,99 euro fiyatla satışa sunulacak. Daha önce de belirttiğimiz gibi, Off-White ve Grafit olmak üzere iki renkte mevcut olacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx