Soyer’in reddettiği görev ortaya çıktı

CHP’den aday gösterilmeyen İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in 9 Şubat’ta CHP Genel Merkezi’ne çağrıldığını Odatv yazmıştı. Soyer’in sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımında Özel’in kendisine “farklı alanlarda çalışmak “için teklif götürdüğünü ancak şu an böyle bir talebi olmadığını kaydetmişti. Özel’in teklifini reddettiğini söyleyen Soyer’in paylaşımı şu şekildeydi:

“Soyer, Özel’in teklifini değerlendireceğini ve kısa sürede geri döneceğini söyledi. Genel Başkanımız Sayın Özgür Özel’in davetiyle Ankara’da görüştük. İzmir ve İzmir’deki yerel seçim ile ilgili endişelerimi, görüş ve önerilerimi ilettim. Kendisinin gelecekte farklı alanlarda birlikte çalışmamız ile ilgili teklifleri için teşekkür ettiğimi, ancak şu an böyle bir talebim olmadığını dile getirdim. İzmir’in ve Türkiye’nin aydınlık geleceği için doğru olanı söylemeye, bu memleket için canla, başla, aşkla çalışmaya devam edeceğim.”

HANGİ GÖREVİ REDDETTİĞİ ORTAYA ÇIKTI

Sözcü’den Saygı Öztürk’ün aktardığına göre, CHP Genel Başkanı Özgür Özel geçen hafta Soyer’le yaptığı sürpriz görüşmede “CHP’nin yurtdışı danışmanlığı” görevini önerdi. Ancak Soyer bu teklifi kabul etmedi.

İddiaya göre Özel, CHP’nin yurtdışı politikalarını Tunç Soyer’e emanet edip aynı zamanda gönlünü almak istedi. Öneriyi geri çeviren Soyer görüşmede, adaylık sürecinde kendisine haksızlık yapıldığını, aday olduğu dönemdeki 165 vaadinden 155’ini yerine getirdiğini anlattı.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*