Üniversite sınav yerleri açıklandı mı? ÖSYM YKS sınav giriş yerleri açıklandı mı, ne zaman açıklanacak 2023?

Üniversite sınav yerleri açıklandı mı? ÖSYM YKS sınav giriş yerleri açıklandı mı, ne zaman açıklanacak 2023? soruları merak ediliyor. YKS sınavına girecek olan adaylar sınava kısa süre kalmasıyla beraber YKS sınav giriş belgelerini araştırıyor. Öğrencilerin gündeminde yer alan konu ile ilgili merak edilenler arasında YKS sınav yerleri yer alıyor. Arama motorlarında ÖSYM sınav giriş yerleri açıklandı mı 2023? ÖSYM YKS giriş yerleri ne zaman açıklanacak? YKS giriş yerleri açıklandı mı? soruları aratılıyor.

ÜNİVERSİTE SINAV YERLERİ AÇIKLANDI MI 2023?

YKS sınav yerleri henüz duyurulmadı. Sınavdan 10 gün önce açıklanması tahmin ediliyor. ÖSYM sitesinde yer alan açıklama ise şöyle: “Adaylar, Sınava Giriş Belgelerini, T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden sınav tarihinin yaklaşık 10 gün öncesinden başlamak üzere edinebileceklerdir. Belgenin üzerinde adayın sınava gireceği merkez, bina, salon bilgileri ile fotoğrafı yer alacaktır.”

YKS SINAVI NE ZAMAN?

YKS sınavının yapılacağı tarihte belli oldu. Bu yıl YKS sınavı 17 -18 Haziran tarihleri arasında yapılacaktır. 2023-YKS 1. Oturum (TYT) 17 Haziran tarihinde gerçekleşecektir. 2023-YKS 2. Oturum (AYT) 18 Haziran tarihinde yapılacaktır. Bununla birlikte adaylar, 2023-YKS 3. Oturum (YDT) 18 Haziran tarihinde sınava girecektir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*