Yine seçim haberciliği: Hedef marketler

Türkiye’deki zincir marketlerden biri olan Şok Marketler Zinciri bazı haber portallarında ve sosyal medyada kendisine yöneltilen fahiş fiyat iddialarına resmi bir açıklama ile yanıt verdi. Son dönemde CNNTürk ekranlarında masaya yatırılan market zincirinin çeşitli temel gıda ürünlerinde aşırı fiyat artışları haberlerinde, kırmızı mercimek 74,95 TL, nohut 124,95 TL, kuru fasulye 129,95 TL, Osmancık pirinç 92,50 TL, baldo pirinç 104,95 TL ve patates ise 27 TL fiyat etiketleriyle satışa sunulmuştu.

Sunulan haberde üreticiden alınan ürünlerin marketlerde 4 buçuk kat arttığı ifade edilirken dosya haber “Gıda fiyatlarıyla kim neden oynuyor?” başlığı ile sunuldu.

ŞOK Marketler, bu iddiaların gerçeği yansıtmadığını ve söz konusu haberlerin yanıltıcı bilgiler içerdiğini belirterek, Enflasyon ile Topyekün Mücadele Programı’nın bir parçası olarak uygulanan indirimler ve ‘Win’ sadakat programı aracılığıyla sunulan avantajlarla müşterilerine en uygun fiyatları sunduğunu vurguladı. Market zinciri, Ocak 2023’ten itibaren 1000 temel ihtiyaç ürününde fiyatların sabitlendiğini, Cumhuriyetin 100. yılı kapsamında ek indirimler yapıldığını ve bu politikaların sektörde öncülük eden bir uygulama olduğunu ifade etti.

Yapılan açıklamada iddiaların aksine gerçek fiyat listesini de kamuoyu ile paylaştı. Buna göre; kırmızı mercimek 29,50 TL, nohut 47 TL, kuru fasulye 58 TL, Osmancık pirinç 46,50 TL, baldo pirinç 58,50 TL ve patatesin fiyatı ise 14,95 TL olarak belirlendiğini duyurdu. Bu fiyatlarla ŞOK, müşterilerine piyasa koşullarının çok altında ürün sunmaya devam ettiğini ve enflasyonla mücadelede önemli bir rol oynadığını belirtti.

Şirket ayrıca, 81 ilde faaliyet gösteren ve 45 bini aşkın çalışanıyla Türk halkına sürdürülebilir ve uygun fiyatla gıda arzı sağlama konusunda fedakarca çalıştığını, rekabetçi koşullar içinde en alt limitte fiyatlar belirleyerek sektörde örnek teşkil ettiğini vurguladı.

Odatv.com

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*